Binicilik

Binicilik

Binicilik

Çocuklar için binicilik, denge ve motor becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Aerobik gibi faydalarının yanı sıra, binicilik aynı zamanda bir çocuğun denge, koordinasyon ve esneklik olarak gelişimine katkıda bulunur. Ata binmek, her şeyden önce çocukların kendi fiziksel yönleriyle ilgili büyük bir farkındalık kazanmalarına olanak tanıyan psiko-motor gelişimi desteklemektedir.

Bu spor, her şeyden önce kişinin bedeninin uzaydaki algısını ilgilendiren sinestezi yeteneklerini geliştiriyor. Binenlerin her uzvunu kontrol etmesi hareketlerini hayvanınkilerle senkronize etmesi gerekiyor.

Binicilik, aynı zamanda çocukları doğayla birleştirir ve tek başına veya gruplar halinde keyifli vakit geçirmesini sağlar. Bir at veya midilliyle ilgilenmek, binmek ve ona bakım yapmak, çocukla sorumluluk, sabır, empati, nezaket ve öz disiplin gibi birçok olumlu özellik kazandırır.

Dışarıda olmak, motor becerilerini geliştirmek ve başka bir canlı ile derin bir ilişki kurmak; bunlar çocukları atların dünyasına yaklaştırmanın avantajlarından bazılarıdır. Basit temas bile hayvanla empatili bir ilişkiye yol açabilir.

 İyi sürüş için gereken azim, sınıfta gelişmiş performansa dönüşebilir. Ata binmek, çocuğunuzun odaklanmasını ve dikkatini toplamasına yardımcı olur. Bu da hem çocuğunuza ata binerken anlık bir avantaj sağlarken hem de öğrenilen konsantrasyonun, okul çalışmalarında büyük etkisi olabilir.